Історія села і бібліотеки



З найдавніших часів.

Село вперше згадується в1548 році. Відоме під назвами «Polanya»,«Polyena» , «Polsana», «Poliena».
Село належало Невицькій замковій домінії. Із назви випливає ,що воно розташоване на луці – поляні,серед лісів. Очевидно ,  його заснували в ХV столітті шолтеси та  переселенці. У 1567 році у селі оподатковано чотири домогосподарства, що володіли по половині наділу. З 1588 року спостерігається майнове розташування селян В останній чверті ХVІ ст. в село переселилося ще 20 родин , на ту пору було 26 кріпацьких та два господарства шолтесів . Негаразди, що спіткали верховинські села у той період , зменшили кількість жителів. У 1715 відомості облікували 16 господарств, у тому числі два желярські . На початку  ХVІІІст . Із села вибула третина селян.
У 1751 році згадується дерев'яна Свято – Михайлівська церква. Вона мала два дзвони і була прикрашена святими іконами . Теперішня мурована церква споруджена у 1832 році, стіни якої зміцнені контрфорсами. Перед церквою – дзвіниця.


Історія бібліотеки.

У 1952 році в селі Т.-Поляна завідуючою сільської бібліотеки стала Ганусич Марія Миколаївна, випускниця Перечинської середньої школи. Бібліотека на той час нараховувала біля 50-60 примірників художньої літератури, була розміщена в невеликій кімнаті лісопункту. Восени 1960 року в бібліотеку прийшла працювати випускниця Хустського культосвітнього технікуму Вишневська Христина. В 1966 році бібліотеку було перенесено в нове приміщення будинку культури. В 1974 році бібліотека отримує нового спеціаліста – нею стає Кучерява Віра Іванівна, в 2008 році бібліотечну естафету Віра Іванівна передає своїй дочці Тетяні Василівні Бамбушкар.
        На сьогоднішній день приміщення бібліотеки по сучасному відремонтоване, тут затишно і привітно. Фонд бібліотеки становить 10264тис. примірників друкованої літератури, обслуговує бібліотека 772 користувачів. Важливі аспекти роботи бібліотеки – краєзнавство, інформаційно-просвітницька робота.

Віра Іванівна Кучерява



Комментариев нет:

Отправить комментарий